Co to jest logistyka high-tech?

Logistyka high-tech zajmuje się towarami, których wartość jest bardzo wysoka, ich żywotność niejednokrotnie bardzo krótka a popyt ich ma różne wahania spowodowane sezonowością czy też bardzo wysoką konkurencyjnością. Logistyka tego rodzaju towarów musi się, zatem, charakteryzować znacznie wysokimi wymaganiami a jej poszczególne procesy powinny być znacznie ulepszone.

Od producenta do klienta końcowego

Bez względu na to, gdzie następuje produkcja danego sprzętu high-tech, dotrzeć on musi do każdego zakątka świata. Dzieje się tak dlatego, że im więcej ludzi otrzyma możliwość zakupu danego towaru, tym producent zwalczy większą ilość konkurentów. Wszystko to opiera się na powszechności offshoringu w danej branży zaawansowanych technologii.
Ponadto klient z każdego zakątka świata liczy na to, że otrzyma dany produkt już spersonalizowany i dostosowany do swojego rynku. Wszystkimi tymi zagadnieniami ma kierować odpowiednia logistyka. Bazuje ona, w szczególności, na takim łańcuchu dostaw, który jest nie tylko zgodny z prawem międzynarodowym i lokalnym ale dodatkowo dostosowuje dane produkty do potrzeb klienta końcowego.

Co przewożone jest przez transport logistyki high-tech?

Najczęściej logistyka high-tech obejmuje sprzęt RTV, AGD, samochody lub towary drogocenne. Dlatego bardzo ważny i istotny jest, w tym wypadku, doskonały transport, który pozwoli na uniknięcie wszelkiego rodzaju potknięć i zaniechań. Najważniejsze hasło, które jest podstawą regułą dla logistyki high-tech, to bezpieczeństwo. Towary muszą, w tym wypadku, być dowiezione do celu bezpiecznie i nie mają prawa ulec zniszczeniu czy uszkodzeniu, w czasie transportu.

Zobacz również  Zasady międzynarodowego transportu przesyłek paletowych

Wejdź po więcej informacji: https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/high-tech-logistics/

Jakie są reguły logistyki high-tech?

Transporty towarów drogocennych to nieustanne wyzwanie. Bez względu czy transportuje się drogi towar nowy lub już używany musi być on odpowiednio zapakowany w takim transporcie. Bardzo przydatne zdają się więc oryginalne kartony, folia bąbelkowa i panka styropianowa.
Ponadto załadowane opakowania muszą być tak umieszczone na przestrzeni transportowej by nie przesuwały się i nie przewracały.
Wiele firm wyspecjalizowanych w transporcie drogich produktów, stworzyło swoje specjalne projekty, które następnie zostały wdrożone do zasad logistyki high-tech.
Bardzo ważne jest, by jeszcze przed samym transportem wykonać pewne zasadnicze i podstawowe działania, typu:
– przejrzeć i zbadać specyfikę towaru,
– życzenia klienta traktować uważnie i podchodzić do nich rozważnie,
– w porozumieniu z klientem, układać trasy optymalnie jak najkrótsze,
– podpisywać umowy ubezpieczeniowe, na wypadek jakichkolwiek przypadków powstałych w wyniku sił wyższych.

Wciąż udoskonalana

Logistyka high-tech to rodzaj planowania, który jest wciąż udoskonalany. Drogocenne przedmioty są różne i małe i duże, techniki ich przewożenie są również różne i coraz bardziej udoskonalane i unowocześniane. Ten rodzaj logistyki nigdy nie spoczywa na laurach a wciąż szuka idealnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *