Jak zostać menedżerem w firmie? Postaw na wykształcenie

Nikt nie rodzi się menedżerem – objęcie kierowniczego stanowiska wymaga wieloletniego doświadczenia oraz starannego wykształcenia. A także udowodnienia, że jesteś lepszy od kilkuset kandydatów aplikujących na wymarzone stanowisko. W tym ostatnim może pomóc dyplom prestiżowych studiów MBA.

Twoja najlepsza inwestycja

Zwykło się mówić, że najlepszym sposobem na zdobycie ambitnej i dobrze płatnej pracy jest uzyskanie wyższego wykształcenia. I faktycznie, w wielu przypadkach ukończenie cenionego przez pracodawców kierunku studiów zapewnia sukces na rynku pracy. Ta tendencja w największym stopniu dotyczy absolwentów prestiżowej podyplomówki Master of Business Administration (MBA), którzy statystycznie zarabiają znacznie więcej od swoich kolegów, również piastujących stanowiska kierownicze średniego i wyższego szczebla. Wyższe zarobki osiągają także osoby, które prowadzą własne firmy, wykorzystując na co dzień wiedzę i praktyczne wskazówki biznesowe uzyskane od polskich oraz zagranicznych wykładowców. Międzynarodowy charakter nauki jest bowiem wyróżnikiem studiów MBA, które znajdują się w ofercie najlepszych rodzimych uczelni. Zagraniczne sesje wyjazdowe odbywają się w różnych częściach świata i są często prowadzone przez najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach, co znacznie podnosi koszt studiów – może on wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Większość absolwentów MBA twierdzi jednak, że warto go pokryć, ponieważ pieniądze zainwestowane w tego typu edukację zwracają się z nawiązką tuż po otrzymaniu rozpoznawalnego na całym świecie tytułu Master of Business Administration.

Zobacz również  Najlepsze kierunki na studiach podyplomowych

MBA w praktyce

Studia podyplomowe dla menedżerów trwają od dwóch do czterech semestrów i zwykle obejmują naukę przedmiotów z następujących obszarów: finanse dla menedżerów, strategie biznesowe, ekonomia i prawo, strategie marketingowe oraz zarządzanie organizacją. W zależności od typu studiów podyplomowych MBA część wykładów i ćwiczeń jest prowadzona po angielsku lub wszystkie zajęcia odbywają się w języku polskim. Jeżeli zamierzasz rozpocząć naukę na kierunku adresowanym do menedżerów, dołącz do grona studentów podyplomówki dopiero kilka lub kilkanaście lat po uzyskaniu dyplomu uczelni. Programy MBA są bowiem opracowane w taki sposób, by ich praktyczny wymiar uwydatniał się w połączeniu z uzyskanym już doświadczeniem.

Jeśli chcesz zostać menedżerem i móc realizować się w największych przedsiębiorstwach o globalnym zasięgu, postaw na wykształcenie. Nie zadowalaj się jednak zwykłymi studiami dla menedżerów – zamiast nich wybierz podyplomówkę MBA, która pozwoli ci zwiększyć zyski i nadać nowy bieg twojej karierze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *