Które dzielnice Wrocławia warto wziąć pod uwagę szukając nowego mieszkania?

Nowe Mieszkania – Wrocław

Przy wyborze mieszkania niezwykle ważna jest oczywiście lokalizacja. Jedni decydują się na lokum w centrum miasta, inni wolą przedmieścia. Nie brakuje też osób chcących uciec z dala od zgiełku miasta i wybierających tereny mocno oddalone od aglomeracji. Każde rozwiązanie ma oczywiście zarówno zalety, jak i wady. Jeśli kogoś interesuje mieszkanie we Wrocławiu, to ma do wyboru aż kilkadziesiąt osiedli. Najpopularniejszymi dzielnicami wrocławskimi są Stare Miasto, Śródmieście, Krzyki, Fabryczna i Psie Pole. Zacząć należy od określenia swoich potrzeb, preferencji i możliwości finansowych. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich tych kwestii można przejść do wyboru dzielnicy, która będzie najbardziej zgodna z oczekiwaniami.

Jaka dzielnica będzie odpowiednia do zamieszkania we Wrocławiu?

Nowe mieszkania – Wrocław czekają, ale pojawia się pytanie, jaką wybrać dzielnicę. Stare Miasto to świetna opcja dla osób, które chcą mieszkać w centrum Wrocławia. Można liczyć na świetne połączenia komunikacyjne. Nie będzie problemu z dojazdem do rozmaitych punktów. W Starym Mieście nie brakuje zabytków, atrakcji. Można liczyć na bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę kulturalno-rozrywkową. Nawet jeśli ktoś nie ma własnego środka transportu, to nadal nie będzie miał problemu z podróżowaniem. Jest też stacja kolejowa Wrocław Główny. Stare Miasto można polecieć przede wszystkim studentom, singlem, rodzicom z dziećmi i seniorom. Oczywiście są też pewne minusy, które trzeba mieć na uwadze. Jest to bardzo droga dzielnica, duży ruch przekłada się także na spory smog. Ceny mieszkań nie należą do niskich, więc nie każdego będzie stać na zakup nieruchomości.

Zobacz również  Kupno mieszkania w centrum miasta - krok po kroku.

Kolejną opcję do wyboru jest Śródmieście, blisko centrum miasta, dobrze skomunikowane. Nie brakuje zielonych terenów, placówek kultury. Ceny nieruchomości są dosyć wysokie. Godne uwagi będą Krzyki ze względu na przystępne ceny. Zaletą jest dobra komunikacja z miastem. Można bez problemu dojeżdżać nawet rowerem. Mieszkańcy cenią sobie opiekę medyczną, dostęp do autostrady przy stacji kolejowej, dworca autobusowego. Jeśli ktoś często podróżuje, ma dziecko lub jest singlem, to warto zastanowić się nad dzielnicą Fabryczna. Atrakcyjne ceny to jedna z wielu zalet. Do plusów zaliczyć można także port lotniczy, znajduje się on zaledwie kilkanaście km od centrum. Panuje cisza i spokój, nie można narzekać na brak zieleni. Fabryczna to świetne miejsce dla osób uczęszczających na uczelnie prywatne. Dostępne są też tereny przemysłowe. Gorzej jest z obrzeżami dzielnicy ze względu na ich zaniedbanie.

Psie Pole to kolejna opcja do wyboru, spokojna zielona okolica przyciąga rodziny z dziećmi. Mieszkańcy mogą liczyć na użytkowanie autostrady A8, Co ułatwia podróżowanie. Nie ma problemu ze znalezieniem mieszkania w pobliżu lasu Strachocińskiego i Wałów nadodrzańskich. Liczne parki to ogromna zaleta, to samo można powiedzieć o terenach leśnych. Jako że obszar Psiego Pola jest bardzo zróżnicowany, to każdy znajdzie coś dla siebie. O dzielnicy tej można powiedzieć, że jest miasteczkiem w mieście. Mnogość sklepów spożywczych, galerii handlowych i rozmaitych dyskontów robi wrażenie. Infrastruktura usługowa jest bardzo rozwinięta.

Zobacz również  Drzwi wejściowe do domu. Zapewnij sobie bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *