Pożyczka na dowód bez zaświadczeń – czy to możliwe?

 

Każdemu może zdarzyć się sytuacja, w której będzie potrzebował szybkiego wsparcia finansowego. Wielu pożyczkodawców wymaga od swoich klientów zaświadczenia o dochodach. Jednak rozwój pozabankowego sektora finansowania sprawia, że pojawiają się nowe możliwości w procesie uzyskiwania pomocy. Czy otrzymanie pożyczki na dowód bez zaświadczeń jest możliwe? Jakie dokumenty okazują się niezbędne w procesie pożyczkowym?

 

Czym dokładnie jest pożyczka na dowód bez zaświadczeń?

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń to rodzaj wsparcia finansowanego, które oferują przedsiębiorstwa pożyczkowe. W przeciwieństwie do banków, wiele firm z pozabankowego sektora finansowania nie wymaga zaświadczenia o dochodach. Nie oznacza to jednak, że do pozytywnego rozpatrzenia wniosku wystarczy sam dowód osobisty. Pożyczkodawcy muszą dokładnie sprawdzić, czy klientów stać na podejmowane przez siebie zobowiązanie.

Po pierwsze, potencjalni pożyczkobiorcy są sprawdzani pod kątem braku aktualnych zadłużeń. W TAKTO Finanse weryfikujemy tę informację za pomocą trzech baz: Biura Informacji Kredytowej, Biura Informacji Gospodarczej oraz BIG ERIF. Po drugie, należy przedstawić oświadczenie o dochodach. Opisane procedury mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa klientowi, aby na pewno był w stanie spłacać bieżące raty i nie wpadł w spiralę zadłużeń.

Zobacz również  Ranking kont walutowych - wypowiedź eksperta

 

Jaka jest różnica pomiędzy zaświadczeniem, a oświadczeniem?

Wyrażenia „zaświadczenie” i „oświadczenie” w życiu codziennym traktujemy tożsamo, ale w świecie prawnym ich znaczenia zasadniczo od siebie odbiegają. Zaświadczenie o dochodach to dokument wymagany przez wiele banków w sytuacji, w której staramy się o finansowanie w wysokiej wartości. Druk przygotowuje pracodawca przyszłego dłużnika. Znajdują się w nim dane zainteresowanego, najważniejsze informacje o obecnym zatrudnieniu (np. na jakim stanowisku pracuje i jaki typ umowy go obowiązuje), oraz wskazanie przeciętnego, miesięcznego wynagrodzenia brutto.

Oświadczenie o dochodach to prosta deklaracja wnioskującego o pożyczkę. Jej treści zależy od indywidualnej sytuacji klienta. Może to być na przykład bankowe potwierdzenie wpływu wynagrodzenia z ostatnich miesięcy lub decyzja o przyznaniu świadczenia przez GOPS, MOPS bądź UMiG.

 

Szukasz pożyczki na dowód bez zaświadczeń?

Znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej i chcesz znaleźć pożyczkę na dowód bez zaświadczeń? Nasza oferta jest skierowana do wszystkich zainteresowanych, którzy mogą udokumentować miesięczny dochód w wysokości co najmniej 500 zł. W TAKTO Finanse stawiamy na elastyczność i dopasowujemy się do oczekiwań klientów. Możesz starać o finansowanie w maksymalnej wysokości 10 000 złotych, które rozłożymy nawet na 40 wygodnych rat, dzięki czemu umowa zostanie rozłożona na ponad 3 lata.

Dzięki długiemu okresowi spłaty nie musisz się martwić, że pożyczka nadmiernie obciąży Twój domowy budżet. Skontaktuj się z naszym ekspertem, żeby poznać pełną ofertę i ciesz się z dodatkowych pieniędzy nawet w 15 minut.

Zobacz również  Czym się różni faktoring od leasingu?

 

Odwiedź stronę TaktoFinanse.pl i sprawdź sam, że pożyczka pozabankowa na raty jest udzielana szybko i na prostych zasadach.

Źródło: taktofinanse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *