Prowadzenie fanpage na Facebooku a strategia komunikacji

Prowadzenie fanpage na Facebooku to doskonałe narzędzie marketingowe dla firm z rozmaitych sektorów, żeby jednak działania przyniosły oczekiwany rezultat, warto oprzeć je o strategię komunikacji. Co powinien zawierać plan i dlaczego warto poświęcić czas na jego przygotowanie? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.

 

Dlaczego warto przygotować strategię komunikacji dla działań na Facebooku?

Prowadzenie fanpage na Facebooku to wciąż jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji marki. Pozwala ono na realizację wielu, istotnych dla firmy celów, takich jak:

 • poszerzanie grupy odbiorców,
 • promocja produktów,
 • prowadzenie współprac z influencerami,
 • zwiększanie zaangażowania wśród konsumentów,
 • tworzenie przyjacielskich relacji i marketing oparty na recenzjach,
 • zwiększenie sprzedaży.

Aby móc zrealizować powyższe cele, należy pracować w oparciu o przygotowaną wcześniej strategię komunikacji. Dokument ten jest swoistym DNA marki, dzięki niemu możemy tworzyć treści płatne i organiczne, które będzie charakteryzowała spójność, skuteczny przekaz oraz pożądana estetyka.

Oparcie się na z góry ustalonych założeniach wprowadza do działań porządek, sprawia, że marka lepiej reaguje w sytuacjach kryzysowych, a nawet skuteczniej odpowiada na trendy i zmieniające się oczekiwania klientów.

 

Przykładowy plan strategii komunikacji na Facebooku

Plan strategii komunikacji potrzebny do prowadzenia fanpage na Facebooku powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i charakteru danej marki, ale niektóre z punktów są niezbędne, bez względu na to, w jakiej branży działasz. Można wśród nich wymienić:

 1. Analizę komunikacji konkurencji,
 2. Analizę dotychczasowej komunikacji marki z wykazaniem mocnych i słabych stron,
 3. Stworzenie profili klientów idealnych,
 4. Zaplanowanie doświadczeń, które marka chce wywoływać w kliencie,
 5. Kreacja języka – stworzenie sloganów reklamowych, naming dla produktów, usług lub wydarzeń.
Zobacz również  Praca z domu w ramach franczyzy: Możliwości, wyzwania i przykłady udanych domowych biznesów franczyzowych.

 

Powierz prowadzenie fanpage na Facebooku agencji social media

Chcesz postawić na skuteczne i kreatywne prowadzenie fanpage na Facebooku? Powierz kanały społecznościowe Twojej marki zaufanej agencji social media. Frank & Greg z Wrocławia to zespół specjalistów od marketingu, reklamy, grafiki oraz tworzenia wideo. Wchodząc we współpracę z agencją możesz liczyć na mierzalne wyniki i działania oparte na wieloletnim doświadczeniu w branży, Już dziś poznaj pełną ofertę i wypełnij krótki brief, w którym opowiesz o potrzebach Twojej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *