Sposoby doładowania telefonu – zobacz, jak to zrobić najszybciej

Aktualnie wiele osób posiada telefony komórkowe na abonament. Polega to na tym, że klient korzysta z usług telekomunikacyjnych, za które płaci comiesięczny abonament. Często w ramach comiesięcznej płatności doliczana jest opłata ratalna za nowy telefon. Okazuje się jednak, że nadal sporo osób korzysta z telefonów na kartę, których konta trzeba samodzielnie uzupełniać.

Istnieje wiele korzyści związanych z posiadaniem telefonu na kartę, jednak najważniejszą jest brak konieczności wiązania się długą umową oraz brak zobowiązań związanych z obowiązkową ilością i kwotami doładowań (tak jak w ofertach typu Mix). Niezależnie od tego czy korzystamy z telefonu w ofercie Mix czy też w ramach zwykłego rozliczenia na kartę, doładować go można na kilka sposobów, którym warto się przyjrzeć.

Różne metody doładowania telefonów

Najpopularniejsza forma doładowania telefonu to skorzystanie ze specjalnego kodu doładowującego, który można kupić w sklepie, na stacji paliw oraz w innych punktach sprzedaży. Kody takie są dostępne w formie zdrapek oraz wydruków. Kwoty doładowania Play oraz innych sieci są wybierane przez klienta w przypadku wydruku lub można kupować zdrapki z określonymi kwotami (10 zł, 25 zł, itp.), których wielkość jest uzależniona od danej sieci.

Doładowania telefonów można również kupować w sklepach wyposażonych w terminale płatnicze czy też istnieje możliwość zakupu w bankomacie. Oczywiście kwoty doładowania Play i innych operatorów wybiera sam klient w zależności od swoich potrzeb i dostępnych środków finansowych.

Zobacz również  Program księgowy, jaki wybrać?

Ostatnimi czasy kwoty doładowania Play oraz innych operatorów są dodawane przez klientów za pośrednictwem Internetu. Często operatorzy umożliwiają kupno doładowań za pośrednictwem ich stron internetowych. Dodatkowo można też kupować wybrane przez siebie kwoty doładowania Play i innych operatorów za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej. Doładowanie można też kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku dostępnej w telefonie. Po więcej informacji przejdź tutaj: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/uslugi/doladowania-telefonow

Inne, nietypowe metody doładowań telefonów

Niektóre sieci umożliwiają również doładowywanie kont z wykorzystaniem telefonu stacjonarnego. Wystarczy tylko zadzwonić pod specjalny numer telefonu. Kwotę doładowania należy opłacić w ramach rachunku telefonicznego, do którego zostanie doliczona.

Istnieje też możliwość doładowania konta przez osobę zaufaną. Ze swojego telefonu można bowiem doładować cudzy numer. W przypadku płatności internetowych czy też doładowań z bankomatów, można po prostu podać numer, który się doładowuje.

Pewne sieci pozwalają też na doładowanie telefonów, za które płaci się kryptowalutą Bitcoin. Wiąże się to z możliwością uzyskania premii stanowiącej pewną procentową wartość doładowania.

Jak widać, istnieje bardzo wiele różnych metod doładowywania telefonów w różnych sieciach. Czasami można trafić na ciekawe promocje i obniżki cen. Dzięki temu na przykład za doładowanie 25 zł zapłacimy 22 zł lub dostaniemy dodatkowe pieniądze do wykorzystania. Warto więc śledzić oferty operatorów oraz firm i instytucji umożliwiających doładowania. Może się bowiem okazać, że uda się na tym sporo zaoszczędzić.

Zobacz również  Gdzie szukać pieniędzy na działalność gospodarczą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *