Zasady międzynarodowego transportu przesyłek paletowych

Wysłanie przesyłki ponad gabarytowej za granicę nie musi być problemem. Bardzo popularny jest międzynarodowy transport paletowy, który doskonale zabezpieczy i dostarczy daną przesyłkę, w każdy zakątek świata. Dodatkowo transport paletowy nie jest zbyt drogi i jest to transport w miarę szybki.

Czym jest przesyłka paletowa?

Przesyłka paletowa to przesyłka, której towar zostaje umieszczony na palecie i to najczęściej na palecie EURO. Palety te występują w kilku standardowych rozmiarach czyli w każdym miejscu może być taka przesyłka szybko rozpakowana i załadowana na określony transport. Przesyłki paletowe międzynarodowe są bardzo popularne i wiele osób i firm korzysta z tego rodzaju formy wysyłania swoich paczek i towarów. Ponadto dzięki określonym i standardowym rozmiarom palet, tego typu przesyłki są dokładnie rozplanowane przez dane firmy logistyczne.
Dodać też należy, że ciężar takiej palety może być od kilku do 1000kg.

Jakie są zasady międzynarodowego transportu przesyłek paletowych?

Jest kilka ważnych i podstawowych zalet, jeśli chodzi o przewóz i transport międzynarodowych przesyłek paletowych. Dlatego tez przed zleceniem, przewoźnikowi , tego typu transportu należy solidnie się przygotować. Dzięki przestrzeganiu odpowiednich zasad każda taka przesyła w szybki czasie i w sposób bardzo bezpieczny dotrze na czas.
Podstawowe zasady nadawania i transportowania przesyłki paletowej międzynarodowej wyglądają tak:
– całkowite przygotowanie palety do wysyłki jest obowiązkiem nadawcy. Towar na niej powinien być odpowiednio rozlokowany i dobrze zabezpieczony a żaden element towaru nie może wystawać poza obręcz danej palety.
– paleta nie może być uszkodzona, musi być w dobrym stanie.
– towar na palecie będzie odebrany tylko z takiego miejsca, do którego bez problemu dojedzie samochód i bez problemu zostanie paleta na niego zapakowana.
– paleta musi być oznakowana, poprzez umieszczenie na niej etykiety przewozowej,
– podana przez nadawcę waga palety i jej gabaryty muszą dokładnie się zgadzać z rzeczywistością. W innym przypadku zostaną naliczone dodatkowe opłaty.
– do przesyłek paletowych mogą być używane też inne palety, nie koniecznie palety EURO.

Zobacz również  Czy regał przepływowy to rewolucja w zarządzaniu przestrzenią magazynową?

Dobra cena

Przesyłki paletowe międzynarodowe są wybierane przez wielu klientów z powodu ich ceny, szybkości dostawy i dobrego zabezpieczenia towaru. Na palecie można umieścić dowolną ilość towarów czy przesyłek lub jeden niestandardowy element. Z tego też powodu, tego rodzaju przesyłki cieszą się tak dużą popularnością. Dobrze zapakowana bryła, która umieszczona jest na specjalnej palecie jest towarem opakowanym bardzo bezpiecznie. Doświadczone firmy przewozowe doskonale dbają o bezpieczeństwo i solidność dostarczenia przesyłek. Paczki na paletach są dostarczane szybko a ich transport przebiega solidnie z zachowaniem wszelkich podstawowych norm przewozowych. Przesyłki na paletach to bardzo dobre rozwiązanie, które nigdy nie zawodzi.

Źródło: https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/logistyka-frachtowa/transport-drogowy/drobnica-miedzynarodowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *