Nintendo Switch – wszechstronna konsola do gier. Przegląd najlepszych gier i akcesoriów

O jakich konsolach mówi się zdecydowanie najwięcej? Nie da się ukryć, że są to PlayStation i Xbox. Wiele osób może być jednak zaskoczonych, jeśli przyjrzy się danym na temat sprzedaży. Jak się bowiem okazuje, to wcale nie produkt Microsoftu i Sony jest na szczycie, lecz Nintendo Switch. Warto więc poznać najlepsze gry i akcesoria na to urządzenie.

Czym wyróżnia się Nintendo Switch?

O czym można usłyszeć w reklamach Sony lub Microsoftu? Producenci ci prześcigają się w coraz wyższej mocy swoich sprzętów, a także większej ilości ich pamięci. Nintendo poszło w zupełnie odwrotnym kierunku, co zaowocowało powstaniem może nie najmocniejszej, lecz zdecydowanie najciekawszej konsoli.
Nintendo Switch to konsola, która podłączana jest oczywiście do telewizora, lecz z powodzeniem może być także używana bez niego. Jest to możliwe dzięki dołączonemu do zestawu ekranowi. Po podłączeniu do niego padów uzyskuje się handhelda, czyli konsolę przenośną. Jest to niezwykle ciekawe i wszechstronne rozwiązanie.

Jakie są najciekawsze akcesoria na Nintendo Switch?

Oczywiście to, czym wyróżnia się Nintendo na tle konkurentów to także bardzo ciekawe gadżety i dodatki do swojej konsoli. Wspomnieć tu trzeba przede wszystkim o Ring Fit Adventure. Jest to dodatek stanowiący zestaw z grą. Zamiast klasycznego sterowania padem kolejne etapy wykonuje się poprzez robienie przysiadów, podskoków itd. Innymi słowy, ćwiczenia poprzez zabawę.
Innym genialnym dodatkiem do Switcha jest Mario Kart Live: Home Circuit. Dzięki zestawowi elementów można przenieść własny dom do gry. Tworząc tor wyścigowy salonie czy też w pokoju dziecka i przenosząc go na konsole, uzyskuje się naprawdę rewelacyjną zabawę dla całej rodziny.
Oczywiście Nintendo projektując akcesoria do Switcha, zadbało także o wiele dodatków typowo ochronnych. Możemy więc nabyć specjalne futerały chroniące konsole, a także dodatkowe folie i szybki na ekran, aby w czasie plenerowej zabawy nie doszło do ich uszkodzenia.

Zobacz również  Pięć narzędzi niezbędnych w pracach w ogrodzie

Najlepszy gry na Switcha

To, co jest jednak zdecydowanie najważniejsze w przypadku każdej konsoli do gier, to same gry. A te na Nintendo Switch są naprawdę niezwykle interesujące.
Nie da się ukryć, że z całą pewnością najlepszą propozycją jest The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jest to gra charakteryzująca się jedną z najwyższych ocen w historii, która sięga niemal 100%.
Jeśli jednak wolicie zabawę z dobrym poczciwym Mariem, to na Switcha czekają na was świetne godziny zabawy z Super Mario Odyssey. Zróżnicowane i świeże mechaniki, a także zachwycające etapy nie pozwolą wam odłożyć konsoli na bok.
Prawdziwym fenomenem okazała się również gra Animal Crossing: New Horizons. Dzięki niej każdy gracz może przenieść się na rajską wyspę i prowadzić ogród lub łowić ryby. W czasie pandemii, gdy wszyscy pozostawaliśmy w domach, gra ta cieszyła się ogromną popularnością. Oczywiście do dziś wiele osób woli spędzić 30 minut na swojej wyspie i w ten sposób zrelaksować się po pracy, zamiast patrzeć w telewizor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *