Usługi VAS dla sklepów internetowych

Osoby zarządzające sklepami internetowymi doskonale zdają sobie sprawę, że wybór operatora logistycznego ma zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest przyjrzenie się całemu zakresowi świadczonych przez niego usług. Przedsiębiorcy muszą sobie uzmysłowić, że o przewadze konkurencyjnej będzie świadczył zarówno zarówno poziom standardowych usług logistycznych, jak i działań marketingowych. Dlaczego vas logistyka ma tak duże znaczenie?

Wyzwania logistyczne w poszczególnych branżach

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że liczni operatorzy logistyczni, którzy na co dzień działają w branży e-commerce uważają, że zdecydowanie największym wyzwaniem dla przedsiębiorców w ciągu roku jest przedświąteczny peak zakupowy.

Przedsiębiorcy mogą bez żadnego problemu zauważyć, że słupki sprzedażowe będą rosły bardzo szybko. Ponadto nie wszyscy wiedzą, że 82% potencjalnych klientów oczekuje od firm wartości dodanej. Konsumenci bardzo często rezygnują z dokonania zakupu na danej platformie, gdy nie są zadowoleni z jej działania. Dodatkowo nie każda firma logistyczna ma w swojej ofercie wsparcie VAS. Należy zaznaczyć, że wdrożenie usług VAS jest nie tylko i wyłącznie bardzo czasochłonne, ale również wymaga doświadczenia jeżeli chodzi o realizację tego rodzaju usług.

Trzeba wiedzieć, że zarówno presja czasu, jak i jakość czy nakłady są bardzo istotnymi czynnikami, które są praktycznie nieodłącznym elementem procesów logistycznych. Ponadto odpowiednie zaplanowanie, monitoring realizacji pakietu VAS mogą bardzo płynnie poprowadzić zlecenia klientów.

Zobacz również  Jakie są rodzaje faktoringu?

Czym dokładnie są usługi VAS?

Koniecznie trzeba wiedzieć, że Value-Added Services jest wielowymiarowym pakietem usług wartości dodanej. Warto mieć świadomość, że współtowarzyszy głównym procesom logistycznym. VAS gwarantuje właściwie zaprojektowanie procesu związanego z obsługą zamówień czy wykorzystanie efektu skali. Umożliwia to operatorowi świadczyć wyjątkowe usługi, które oddziałują na wzrost sprzedaży. Wpływają także na zwiększenie jakości obsługi poszczególnych klientów.

Właściciel sklepu internetowego nie może mówić o wartości dodanej swoich zamówień bez takich operacji logistycznych, jak copacking, labeling czy repacking. Świetnym przykładem omawianej usługi VAS może być wspomniany copacking.

Jest to tworzenie zestawów produktowych np. dodanie DVD z filmem do danego czasopisma. Warto także zaznaczyć, że do bardzo popularnych usług VAS trzeba także zaliczyć dołączenie do poszczególnych zamówień bezpłatnych materiałów marketingowych czy próbek produktów. Przykładem mogą być ulotki z bieżących kampanii reklamowych.

Jak wiadomo w okresie przedświątecznym bardzo duże znaczenie będzie miała opcja skorzystania z ozdobnych opakowań na prezenty. Wszystkie wspomniane procesy cechuje ogromny potencjał marketingowy. W ten sposób można liczyć na to, że dany konsument podejmie decyzję o zakupie. Ponadto znacznie podniesiony zostanie jego poziom satysfakcji.

Tutaj znajdziesz więcej informacji: https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/rozwiazania-magazynowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *