Co to jest Google Ads i jak tego używać?

W ostatnim czasie coraz więcej osób dokonuje zakupów online, dlatego też coraz więcej firm reklamuje swoje towary i usługi właśnie w Internecie. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z wielu różnych form promowania swojej marki, ale niestety nie wszystkie metody przynoszą satysfakcjonujące wyniki.

Jak reklamować się w Internecie?

Jedną z najskuteczniejszych form promocji w Internecie jest oczywiście pozycjonowanie stron. Niestety, aby wypozycjonować się na konkurencyjne słowa kluczowe trzeba czasami poczekać nawet kilka miesięcy. Firmy, które chcą od razu zdobyć wielu potencjalnych klientów mogą skorzystać z dobrodziejstwa kampanii linków sponsorowanych. Mowa tutaj o Google Ads, które wcześniej znane było pod nazwą AdWords. W wynikach wyszukiwania Google niemal zawsze wyświetlane są 10 pozycji w wynikach organicznych i kilka dodatkowych pozycji reklamowych, które najczęściej znajdują się na samej górze. Aby znaleźć się w tzw. „linkach sponsorowanych” należy skorzystać właśnie w Google Ads.

Dlaczego warto?

Google Ads jest doskonałym narzędziem nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich przedsiębiorców. Aby uruchomić kampanię linków sponsorowanych należy przygotować swoją reklamę i przelać odpowiednie środki na budżet kampanii. Osoby, które nie chcą samodzielnie prowadzić kampanii, mogą oczywiście skorzystać z pomocy doświadczonej agencji SEO. Specjaliści od marketingu internetowego podpowiedzą, jakie słowa kluczowe wybrać i jak zoptymalizować reklamę, aby zdobyć jak najwyższe pozycje i tym samym pozyskać wielu nowych klientów.

Zobacz również  Jakie są korzyści i minusy franczyzy?

Jakie zalety?

Jedną z największych zalet Google Ads jest nie tylko to, że można od razu promować swoje towary u usługi. Jest to również wspaniałe narzędzie do poprawienia pozytywnego wizerunku swojej marki. Opisując największe zalety kampanii Google Ads warto wspomnieć również i o tym, że dzięki temu wspaniałemu narzędziu można trafić do określonej grupy użytkowników, którzy są w rzeczywistości zainteresowani produktami lub usługami, które oferujemy. Warto wspomnieć także i o tym, że swoje kampanie linków sponsorowanych można kierować na wybrane obszary geograficzne lub do wybranej grupy językowej. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Jak uruchomić pierwszą kampanię?

Google Ads jest bardzo prostym i intuicyjnym narzędziem, dzięki czemu z jego dobrodziejstwa mogą skorzystać nawet te osoby, które nie są związane z branżą IT. Konto usługowe można założyć za darmo na stronie ads.google.com. W prostym panelu można skonfigurować poszczególne ustawienia reklamy. W Internecie można znaleźć bardzo wiele poradników i tutoriali, dzięki którym zdecydowanie łatwiej będzie przygotować porządną reklamę. Sam mechanizm Google Ads działa na zasadzie licytacji. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że na samej górze w pierwszej kolejności wyświetlane będą te reklamy, za które ich właściciel zapłacić najwięcej pieniędzy.

Poczytaj więcej: https://digitalhill.pl/blog/google-adwords/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *