Jaki smartfon do 1000 zł

Czy istnieje dobry smartfon do 1000 zł?

Dla przeciętnego Kowalskiego wydanie na smartfona 1000 zł, to nie lada wydatek. Dlatego nie ma nic dziwnego w fakcie, iż taka inwestycja powinna być co najmniej udana. Producenci wyszli naprzeciw osobom, które potrzebują smartfona o dobrych parametrach, za przyzwoitą kwotę, która nie spowoduje totalnego drenażu portfela.

multitasking in hands

Jak wybrać smartfon do 1000 zł?

System operacyjny stanowi kluczowe kryterium w przypadku kupna smartfona do 1000 zł. W tej półce cenowej do wyboru są dwa typy systemowego oprogramowania. Mowa o Windows phone oraz Android Google’a. Oba z nich mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, każdy jednak może podjąć decyzję zgodną ze swoim upodobaniem. W przypadku aparatu z Androidem warto jednak zwrócić uwagę na wersję oprogramowania, jaka jest zainstalowana oraz poszukać informacji w sieci na temat możliwości uzyskania przyszłych aktualizacji.

Drugi wartościowy punkt odniesienia stanowi rozmiar wyświetlacza. Często jest to kwestia bardzo subiektywna, ponieważ jedni lubią niewielkie, poręczne telefony, których obsługa możliwa jest jedną ręką, drudzy zaś mają minę malkontenta, widząc telefon mający mniejszy ekran niż 4,5 cala. W przypadku smartfonów do 1000 zł, trzeba się jednak pogodzić z faktem, iż wyświetlacz, nie będzie powalał rozmiarami, choć można również znaleźć rarytasy o wielkości powyżej 4,5 cala i matrycy IPS.

Zobacz również  4 błędy w pozycjonowaniu sklepów internetowych

Jakie cechy powinien mieć smartfon do 1000 zł?

Przede wszystkim warto dokonać sieciowego research’u, w celu zapoznania się ze specyfikacjami oraz opiniami na temat optymalizacji z oprogramowaniem poszczególnych modeli smarfonów do 1000 zł. Biorąc pod lupę specyfikację, to w aparatach w tej półce cenowej, można liczyć na czterordzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, często z opcją rozbudowania przy użyciu karty microSD, aparat do 13 Mpix, a także przednią kamerę 5 Mpix, służącą do viedorozmów.

Inny ważny aspekt w smartfonach do 1000 zł stanowi transmisja danych. Tutaj okazuje się, że większość modeli posiada moduł 4G LTE, co w dobie praktycznie powszechnej już super szybkiej sieci internetowej jest dużą zaletą. Niektóre modele smartfonów posiadają również opcję dual sim, pozwalającą na wykorzystywanie dwóch kart sim jednocześnie.

Bateria w smartfonie do 1000 zł oraz wyposażenie dodatkowe

Każdy smartfon, niezależnie od kwoty w niego zainwestowanej, powinien odznaczać się dużą żywotnością baterii. Smartfony w kwocie do 1000 zł są również zróżnicowane pod tym względem. Penetrując rynek można znaleźć modele, których bateria posiada prawie 2500 mAh. Taka pojemność powinna gwarantować potencjalnemu użytkownikowi ponad 5 godzin intensywnego korzystania ze smartfona.

Na koniec warto przyjrzeć się wyposażeniu dodatkowemu. Niektórych może zainteresować obecność takich funkcji jak: kompas cyfrowy, radio, wyposażenie w czujnik zbliżeniowy, czujnik światła, czy też utwardzone szkło wyświetlacza. Inni nie pogardzą z kolei wyposażeniem dodatkowym w postaci zestawu słuchawkowego lub nakładki silikonowej na obudowę. Podsumowując, dokładna analiza rynku smartfonów do 1000 zł gwarantuje znalezienie naprawdę niezłego sprzętu, za rozsądne pieniądze.

Zobacz również  Jaki laptop do gier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *