Jaki system HR wybrać, aby w pełni wykorzystać potencjał swojej firmy

 

Zarządzasz średnim przedsiębiorstwem, które szuka nowych, wydajnych sposobów na usprawnienie organizacji wewnętrznej? Korzystasz obecnie z oprogramowania kadrowo-płacowego, lecz nie jesteś zadowolony z wypracowanych rezultatów? Jeśli odpowiedziałeś pozytywnie na jedno z powyższych pytań, z pewnością zastanawiasz się, jaki system HR wybrać, aby w pełni wykorzystać potencjał swojej firmy. Zapoznaj się z poniższym artykułem i odkryj 3 aspekty rzetelnego programu ERP.

 

Jaki system HR wybrać i na co zwracać szczególną uwagę?

Pierwsze kroki w świecie systemów kadrowo-płacowych mogą przytłaczać – na rynku występują dziesiątki autorskich rozwiązań, adresowanych do średnich oraz dużych przedsiębiorstw z rozmaitych sektorów. Warto pamiętać jednak, że niezawodne oprogramowanie spod znaku HR & Payroll powinno opierać się o trzy fundamentalne funkcjonalności.

 

1.     Dystrybucja w modelu Software as a Service

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy pojęcie pracy zdalnej na stałe weszło do słowników wielu branż. Rozwiązanie to przynosi oszczędności zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Warto pamiętać jednak, że pełnię płynących z niego korzyści można uzyskać dopiero przy wsparciu odpowiedniego oprogramowania.

System HR dystrybuowany w modelu SaaS nie nakłada na firmę żadnych dodatkowych kosztów, związanych z modernizacją infrastruktury sieciowej, zakupem serwerów czy wykonywaniem kopii zapasowych. Oprogramowanie tego typu idzie w parze z aplikacją mobilną, zapewniającą pracownikom swobodny dostęp do firmowych informacji z dowolnego miejsca na ziemi, które jest połączone z internetem.

Zobacz również  JPK – co to znaczy i co musisz o nim wiedzieć?

 

2.     Nadzorowanie firmowych finansów

Zatrudnieni w dziale finansowym specjaliści odpowiadają zarówno za naliczanie należnych pracownikom pensji, jak i czuwaniem nad kondycją przedsiębiorstwa. Zadania systemu HR obejmują również uiszczenie należnych składek zdrowotnych i emerytalnych oraz zapewnienie pracownikom łatwego wglądu we wszystkie części składowe wypracowanej pensji.

 

3.     Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zastanawiając się nad tym, jaki system HR wybrać, nie należy zapominać o zagadnieniach związanych z planowaniem grafików oraz nadgodzin, jak również cyfrowym zarządzaniem napływających wniosków urlopowych. Warto podkreślić również, że programy kadrowo-płacowe dbają o zgodność czasu pracy z literą prawa: informują o przekroczonym limicie nadgodzin, czuwają także nad zachowaniem wymaganej kodeksem przerwy pomiędzy poszczególnymi zmianami.

 

Jaki system HR wybrać? Postaw na rozwiązania sprawdzonych marek

Planując wdrożenie nowoczesnego systemu HR, warto zapoznać się charakterystyką produktów, oferowanych przez wiodących dostawców oprogramowania kadrowo-płacowego na rynku. Jednym z nich jest Teta AIR, opracowana przez grupę Unit4. System ten usprawnia przepływ informacji w średnich przedsiębiorstwach i pozwala oszczędzać cenne roboczogodziny, które można przekierować na zadania projektowe.

Już dziś umów się na spotkanie z ekspertem i poznaj wszystkie funkcjonalności Teta AIR za pomocą prezentacji online.

 

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *