Wizytownik – podstawowy artykuł biurowy biznesmana

W dzisiejszych czasach prowadzenie własnego biznesu to niejednokrotnie ciężki kawałek chleba. Tak przynajmniej można usłyszeć od właścicieli własnych działalności gospodarczych. Bez wątpienia wiąże się to z całą masą formalności urzędowych oraz finansowych, jakich należy dopełnić, a przy tym wszystkim cały czas trzeba pilnować, aby biznes kręcił się odpowiednio, przyciągając nowych klientów i zatrzymując obecnych.

Bez wizytówki jak bez ręki

Chyba każdy prawdziwy biznesmen potwierdzi, że w prowadzeniu własnej działalności są rzeczy, które liczą się bardziej i mniej. Jednocześnie mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach, zaś taka opinia z całą pewnością nie wzięła się znikąd. Takim właśnie szczegółem, który może zaważyć ostatecznie nad zawarciem współpracy z partnerem biznesowym lub zachęcić klienta do skorzystania z usług firmy jest wizytówka.

Spotykając się w dowolnych okolicznościach z drugą osobą, warto mieć pod ręką zawsze swoją wizytówkę. Są nawet tacy, którzy twierdzą, że wyjście bez niej z domu to ogromny błąd oraz wielkie i nieodwracalne straty dla biznesu. I nie ma znaczenia czy prowadzisz salon kosmetyczny, firmę budowlaną czy biuro rachunkowe. Dosłownie w każdym momencie może przydarzyć się sytuacja, kiedy przez myśl przejdzie bombardująca idea, aby wręczyć namiary osobie obok. Gorzej jeśli faktycznie wizytówki zostały w domu lub budynku firmy, a rozmowa na temat prowadzonych usług już zdążyła się zawiązać. Cóż, najczęściej potencjalny klient po prostu wzruszy rękami, stwierdzając, że jak nie ta firma to inna. Jednakże sam biznesmen może już spodziewać się utraty współpracy, zlecenia, a przy tym również zapłaty. Mało prawdopodobne, żeby klient poszukując firmy, działającej w danym sektorze usług, trafił ponownie do nas.

Zobacz również  Praca zdalna zbliżona do perfekcji. Program do pracy zdalnej

Wizytówka dba o dobre imię biznesu

Niemniej jednak nawet stale nosząc przy sobie wizytówki firmy, może okazać się, że stale popełniany jest pewien kuriozalny błąd, który świadczy o jakości firmy. Dzieje się tak dlatego, że zarówno klient, jak i ewentualny współpracownik zapamięta wyraźnie sposób przekazania wizytówki. Wyjmowana z kieszeni marynarki być może kiedyś wywierała ogromne wrażenie, jednak z biegiem czasu rosną ludzkie wymagania, również te dotyczące wzajemnej prezencji. Jak zatem sprawić, aby wizytówka dobrze odegrała swoją rolę?

Przede wszystkim musi być zadbana.
Do przechowywania wizytówki najlepiej nada się odpowiednie ku temu miejsce. Idealnie do tej roli nada się wizytownik. Jest to urządzenie nieocenione oraz niezwykle pomocne względem poprawnego przechowywania wizytówek zarówno własnych, jak i otrzymanych od innych. Wybierając odpowiedni model wizytownika, można zdecydować się na przenośny model bądź przeznaczony do postawienia na biurku w postaci kołowrotka. Po prawdzie jednak, dobrze zdecydować się na oba modele. Wizytówek i tak należy posiadać więcej, a zawsze lepiej mieć je pod ręką bez względu na to czy akuratnie wykonuje się pracę przy biurku, czy w terenie.

Kupując wizytownik, warto zwrócić uwagę na przekładki alfabetyczne. Pomogą one odpowiednio szybko dotrzeć do właściwej przekładki. Co więcej, dzięki przekładkom wizytówki nie będą pogniecione ani starte od ciągłego noszenia w kieszeni. Na rynku pośród artykułów biurowych można zakupić wiele ciekawych modeli organizerów przeznaczonych do przechowywania wizytówek. Inwestycja na pewno szybko się zwróci, szczególnie że wizytownik nie należy do drogich nabytków, natomiast bez wątpienia niezbędnych. Skoro bowiem bez wizytówki biznesmen działa niczym bez ręki, to bez wizytownika tym bardziej.

Zobacz również  Jak zorganizować dokumenty w biurze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *