Drzwi wejściowe do domu. Zapewnij sobie bezpieczeństwo

Drzwi zewnętrzne to ważny element wystroju budynku, który wpływa na całą jego estetykę. Najczęściej spotkać można drzwi w całości zabudowane, które wyglądają na ciężkie i solidne. Obecnie powstaje też wiele modeli drzwi, które znacząco odbiegają od takiego schematu. Posiadają liczne przeszklenia, listwy oraz ozdobne ornamenty. Występują w wielu wersjach kolorystycznych. Mogą być wykonane z różnych surowców, które doskonale sprawdzają się w tej roli.

Rodzaje drzwi zewnętrznych

Ze względu na rodzaj materiału, który może być użyty do produkcji drzwi wejściowych do domu, wyróżnia się :

– drzwi aluminiowe,

– drzwi stalowe,

– drzwi aluminiowo-stalowe,

– drzwi drewniane.

Warto jednak pamiętać, że drzwi wejściowe do domu nie pełnią jedynie funkcji dekoracyjnej. Przede wszystkim mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo domownikom. W tym celu wbudowuje się specjalne, nowoczesne systemy antywłamaniowe. Oprócz tego chronią od hałasu (izolacja akustyczna) i pozwalają ograniczyć straty ciepła (izolacja termiczna).

Zalety i wady materiałów, z których wykonuje się drzwi

Drzwi aluminiowe

Drzwi wejściowe do domu wyprodukowane w całości z aluminium charakteryzują się wyjątkową trwałością. Mają tę zaletę, że nie odkształcają się. Decyzja o kupnie takich drzwi to wybór na długie lata. Ponadto posiadają stosunkowo niewielką masę w porównaniu z innymi drzwiami do domu. Aluminium może być pokrywane specjalną okleiną imitującą inne materiały. Wybór drzwi aluminiowych wiąże się z jedną wadą: jest to rozwiązanie droższe od innych modeli. Jednak ich koszt szybko się zwróci, biorąc pod uwagę zadowalającą trwałość.

Zobacz również  DIY z dzieckiem - jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować

Drzwi stalowe

Stal może być dla potencjalnych klientów zachęcająca ze względu na dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z tego też względu drzwi stalowe doskonale chronią przed włamaniami, dzięki czemu można czuć się w domu bezpiecznie. Takie drzwi najczęściej pokrywane są od strony zewnętrznej cienką, niewidoczną powłoką chroniącą przed szkodliwym działaniem słońca czy wilgoci. Drzwi zewnętrzne stalowe nie wymagają skomplikowanej impregnacji. Decydując się na takie drzwi, trzeba mieć na uwadze, że zapewniają nieco gorszą ochronę przed hałasem niż inne modele.

Drzwi drewniane

Drzwi drewniane, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu królowały na rynku budowlanym, teraz nie są aż tak popularne. Jednak nadal są właściciele budynków, którzy właśnie na takie się decydują. Ich zaletą jest elegancki wygląd. Oprócz tego zapewniają najlepszą izolację cieplną. To z kolei pozwala zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Ich wadą jest konieczność częstej konserwacji.

Drzwi do domu: pełne czy przeszklone?

Warto też przyjrzeć się dostępnym rodzajom drzwi ze względu na stopień ich zabudowania. Drzwi pełne, pozbawione przeszkleń, zapewniają domownikom większe bezpieczeństwo. Idealnie wpisują się w charakter nowoczesnych, minimalistycznych posesji. Takie zabudowane drzwi zewnętrzne znacznie lepiej chronią termicznie i akustycznie. Mogą być też mniej łatwopalne. Natomiast drzwi z przeszkleniami są znacznie bardziej designerskie. Wybór zdobień jest ogromny. Dzięki takim drzwiom do domu, właściciel będzie mógł swobodnie obserwować, kto znajduje się po drugiej stronie drzwi.

Zobacz również  DIY z dzieckiem - jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować

Okna-bramy.com WOKA

Wiosenna promocja na Okna-bramy.com (do 15.06.2021)!
👉 Nowa, super cena na bramę UniTherm z napędem MOTO i METRO,
👉 Rabat 10% na ogrodzenie Home Inclusive AW.10.229,
👉 Klamka w cenie w wybranych wzorach drzwi NOVA,
👉 Ciepła ramka GRATIS w oknach PVC PRIMO 82 i 76 wraz z wiosennym rabatem na obustronną okleinę,
👉 10 rat 0% na wszystkie bramy, okna, drzwi i ogrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *