Ranking kont walutowych – wypowiedź eksperta

Konta walutowe zdobywają coraz większą popularność. Przyczyną tego jest fakt, że dzięki nim, unikamy kosztów związanych ze spreadem walutowym.

Konto walutowe jest rodzajem rachunku rozliczeniowo – oszczędnościowego. Jest on zbliżony do tradycyjnego konta bankowego w związku z tym, możliwe jest na nim dokonywanie takich operacji, jak wpłaty, wypłaty, przelewy itd.

Najlepsze konto walutowe dla firm

Przy zestawieniu i porównaniu kont walutowych należy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami oraz czynnikami, mające wpływ na umiejscowienie konta na danym miejscu w rankingu, oto one:

• Opłaty, jakie będą pobierane przez bank – prowadzenie konta, prowizje za przelewy walutowe, opłata za kartę.

• Dostępne waluty – większość ofert zawiera wszystkie podstawowe waluty, jednak warto je rozszerzyć
• Dostępność karty wielowalutowej – która jest niezwykle praktyczna.

• Promocje bankowe – to one głównie determinują atrakcyjność danej oferty.

• Wypłata gotówki – z jakich bankomatów jest możliwa.

• Łatwy, bezpłatny i bezpieczny – dostęp do konta i kantorów.

• Dodatkowe produkty – np. walutowe konto oszczędnościowe, walutowe lokaty.

Ranking

Ranking kont walutowych pomaga w dokonaniu wyboru banku i oferowanego przez nie konta walutowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Konta walutowe są docenianie głównie przez osoby zarabiające za granicą, posiadające kredyty w obcej walucie, a także takie, które wybierają się na urlop, wyjazd służbowy za granicę, bądź robiące sporadyczne zakupy poza granicami kraju.

Zobacz również  Program księgowy, jaki wybrać?

Czego potrzebujesz?

Wybór odpowiedniego konta walutowego musi być poprzedzony dokładnym określeniem swoich potrzeb, aby uniknąć płacenia za usługi, z których jak się okaże – klient nie będzie korzystał.

Poniżej aktualny ranking kont walutowych, zawierający 5 najlepszych i najkorzystniejszych obecnie ofert na rynku. Zawiera on ogólna charakterystykę poszczególnych kont walutowych, informacje o karcie płatniczej oraz korzystaniu z bankomatów.

• eMAX Walutowy – dostępny bez konta osobistego (mBank). Obsługuje waluty EUR, USD, GBP oraz CHF. Prowadzenie konta i obsługa przez bankomaty za granicą są bezpłatne. Koszt karty to 30 złotych na rok.
• Konto Waluta – wymagane konto złotówkowe (nestBank). Obsługuje waluty EUR, USD oraz GBP. Prowadzenie konta, obsługa przez bankomaty za granicą oraz karta są bezpłatne.

• Rachunek Walutowy – dostępne bez konta osobistego (ING Bank Śląski). Obsługuje waluty EUR, USD oraz GBP. Prowadzenie konta jest bezpłatne. Obsługa przez bankomaty za granica wynosi 6%. Koszt kart to 1,5 złotych miesięcznie.

• Konto Waluta – dostępne dla posiadaczy kont w Getin Banku (Getin Bank). Obsługuje waluty EUR, USD, GBP oraz CHF. Prowadzenie konta jest bezpłatne.

• Konto Walutowe – razem z darmowym kontem osobistym (T-Mobile Usługi Bankowe/ Alior Bank). Obsługuje waluty EUR, USD, GBP oraz CHF. Prowadzenie konta, obsługa przez bankomaty za granicą oraz karta są bezpłatne.

Zobacz również  Czym się różni faktoring od leasingu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *