Ranking kont walutowych – wypowiedź eksperta

Konta walutowe zdobywają coraz większą popularność. Przyczyną tego jest fakt, że dzięki nim, unikamy kosztów związanych ze spreadem walutowym.

Konto walutowe jest rodzajem rachunku rozliczeniowo – oszczędnościowego. Jest on zbliżony do tradycyjnego konta bankowego w związku z tym, możliwe jest na nim dokonywanie takich operacji, jak wpłaty, wypłaty, przelewy itd.

Najlepsze konto walutowe dla firm

Przy zestawieniu i porównaniu kont walutowych należy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami oraz czynnikami, mające wpływ na umiejscowienie konta na danym miejscu w rankingu, oto one:

• Opłaty, jakie będą pobierane przez bank – prowadzenie konta, prowizje za przelewy walutowe, opłata za kartę.

• Dostępne waluty – większość ofert zawiera wszystkie podstawowe waluty, jednak warto je rozszerzyć
• Dostępność karty wielowalutowej – która jest niezwykle praktyczna.

• Promocje bankowe – to one głównie determinują atrakcyjność danej oferty.

• Wypłata gotówki – z jakich bankomatów jest możliwa.

• Łatwy, bezpłatny i bezpieczny – dostęp do konta i kantorów.

• Dodatkowe produkty – np. walutowe konto oszczędnościowe, walutowe lokaty.

Ranking

Ranking kont walutowych pomaga w dokonaniu wyboru banku i oferowanego przez nie konta walutowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Konta walutowe są docenianie głównie przez osoby zarabiające za granicą, posiadające kredyty w obcej walucie, a także takie, które wybierają się na urlop, wyjazd służbowy za granicę, bądź robiące sporadyczne zakupy poza granicami kraju.

Zobacz również  Sposoby doładowania telefonu – zobacz, jak to zrobić najszybciej

Czego potrzebujesz?

Wybór odpowiedniego konta walutowego musi być poprzedzony dokładnym określeniem swoich potrzeb, aby uniknąć płacenia za usługi, z których jak się okaże – klient nie będzie korzystał.

Poniżej aktualny ranking kont walutowych, zawierający 5 najlepszych i najkorzystniejszych obecnie ofert na rynku. Zawiera on ogólna charakterystykę poszczególnych kont walutowych, informacje o karcie płatniczej oraz korzystaniu z bankomatów.

• eMAX Walutowy – dostępny bez konta osobistego (mBank). Obsługuje waluty EUR, USD, GBP oraz CHF. Prowadzenie konta i obsługa przez bankomaty za granicą są bezpłatne. Koszt karty to 30 złotych na rok.
• Konto Waluta – wymagane konto złotówkowe (nestBank). Obsługuje waluty EUR, USD oraz GBP. Prowadzenie konta, obsługa przez bankomaty za granicą oraz karta są bezpłatne.

• Rachunek Walutowy – dostępne bez konta osobistego (ING Bank Śląski). Obsługuje waluty EUR, USD oraz GBP. Prowadzenie konta jest bezpłatne. Obsługa przez bankomaty za granica wynosi 6%. Koszt kart to 1,5 złotych miesięcznie.

• Konto Waluta – dostępne dla posiadaczy kont w Getin Banku (Getin Bank). Obsługuje waluty EUR, USD, GBP oraz CHF. Prowadzenie konta jest bezpłatne.

• Konto Walutowe – razem z darmowym kontem osobistym (T-Mobile Usługi Bankowe/ Alior Bank). Obsługuje waluty EUR, USD, GBP oraz CHF. Prowadzenie konta, obsługa przez bankomaty za granicą oraz karta są bezpłatne.

Zobacz również  Jaki system HR wybrać, aby w pełni wykorzystać potencjał swojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *